Anunț public privind decizia de încadrare

JUD. PRAHOVA

Anunț public privind decizia de încadrare

COMUNA VADU SĂPAT

Comuna Vadu Săpat, titular al proiectului „ÎNFIINȚARE REȚEA DE CANALIZARE ȘI STAȚIE DE EPURARE NOUA ÎN COMUNA VADU SĂPAT” anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenția Națională pentru Protecția Mediului, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, de a nu se supune procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul „ÎNFIINȚARE REȚEA DE CANALIZARE ȘI STAȚIE DE EPURARE NOUA ÎN COMUNA VADU SĂPAT”,  propus a fi amplasat în comuna Vadu Săpat și sat Ungureni .

Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul autorității competente pentru protecția mediului APM Prahova din Ploiești, Str.Gh.Gr. Cantacuzino, nr. 306, în zilele de luni -vineri, între orele 9.00-13.00 precum și la următoarea adresa de internet http://apmph.anpm.ro.

Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare  în termen de 10 zile  de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.

Primar,

Iliescu Constantin