Anunț public privind decizia etapei de încadrare

Comuna Vadu Săpat- ASFALTARE STRĂZI DE INTERES LOCAL, COMUNA VADU SĂPAT, JUDEȚUL PRAHOVA- anunță publicul interesat asupra luării deciziei “etapei de încadrare” de către A.P.M. Prahova, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului și de evaluare adecvată, fără evaluare a impactului pentru proiectul: ASFALTARE STRĂZI DE INTERES LOCAL, COMUNA VADU SĂPAT, JUDEȚUL PRAHOVA, propus a fi amplasat în Comuna Vadu Săpat, sat Vadu Săpat, sat Ungureni.

Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul autorității competente pentru protecția mediului APM Prahova, din Ploiești, str. Gh. Gr. Cantacuzino, nr. 306, în zilele de luni-vineri, între orele 9.00-13.00, precum și la următoarea adresă de internet: http://apmph.anpm.ro

Publicul interesat poate înainta comentarii/ observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului .