Program distribuție apă în comuna Vadu Săpat

Societatea HIDRO PRAHOVA S.A. anunță că se confruntă, în acestă perioadă, cu un nivel excesiv al consumului de apă potabilă, situație agravată și de lipsa precipitațiilor.

În aceste condiții, va fi necesar ca pe timp de noapte, pentru refacerea rezervelor de apă în rezervorul de înmagazinare, societatea HIDRO Prahova să furnizeze apa în baza unui program. Măsura se va implementa numai dacă va exista riscul ca pe timp de zi să fim puși în imposibilitatea furnizării apei în regim continuu, la parametri de debit și presiune corespunzători, la nivelul branșamentelor utilizatorului.

În acestă situație, vă informăm că în perioada 30 iulie-02 august 2020, furnizarea apei pentru abonații din comuna Vadu Săpat ar putea fi întreruptă în intervalul orar:

• 10.00-16.00
  • 22.00- 06.00