INTERVIU/ Adrian Tăbîrcă, primarul din Vadu Săpat: „Cu sprijin financiar, putem să devenim zonă turistică”

Într-un interviu acordat în exclusivitate publicatiei Phonline.ro, primarul comunei Vadu Săpat, Adrian Tăbîrcă, a marturisit că zona pe care o administreaza are potential turistic, fiind parte a traseului „Drumul Vinului”, iar cu sprijin financiar si implicarea autoritatilor judetene, Vadu Sapat ar putea deveni in curand una dintre atractiile turistice ale Prahovei.

Edilul a vorbit si despre realizările duse la bun sfârşit în actualul mandat, dar şi despre direcțiile strategice pentru viitorul localității.

Pe parcursul discuției, au fost abordate subiecte cruciale pentru comunitatea locală, cu accent pe proiectele de investiții care au generat cel mai mare impact pozitiv. Printre aspectele discutate se numără inițiativele concrete care au transformat fața comunei, precum și modalitățile prin care se vor gestiona problemele de infrastructură în următorul mandat, având ca scop îmbunătățirea calității vieții locuitorilor.